Meist

Ettevõte Kasperwyk Invest on asutatud 2008. aastal Šmeljovide perekonna poolt, mis kolis 2004. aastal Venemaalt Eestisse.

Ametlikult elab perekond Eestis alates 2004. aastast, kuid Eestiga ja Eestis asuva Käsmu külaga (kaptenite külaga) oleme seotud märksa pikemat aega. Esimesena tuli siia kaugel 1967. aastal puhkama Jelena Šmeljova koos oma nelja pojaga. Kolm poega on nüüd koos teiste pereliikmetega ettevõtte Kasperwyk Invest kaasasutajad.

122_2204Pikkade aastate vältel veetis perekond Käsmus kõik suvekuud ning lisaks kõik puhkused ja koolivaheajad. Möödunud sajandi 70.–80. aastatel kujunes Käsmu külas välja omalaadne Moskvast ja Leningradist pärit suvitajate kogukond, mis koosnes füüsikateadlastest Teadusakadeemiast ning Moskva ja Leningradi ülikoolidest. Kogukonna hingeks oli meie perekond eesotsas Jelena Šmeljova isa, Moskva Ülikoolis töötava füüsikaprofessor Leonid Kornijenkoga.

1990. aastatel kogukond lagunes ning Moskva ja Peterburi suvitajate vool külasse peaaegu lakkas. Alles jäid vaid kõige ustavamad, kes olid tõeliselt armunud sellesse imelisse Põhja-Eesti nurgakesse. Nende hulgas oli ka meie pere.

2007 aastal tekkis meil idee taaselustada suveturism Käsmus ning tuua külasse tagasi just suvitajaid Venemaalt. Seda soodustab nii piiri lähedus kui ka väga mugav transpordiühendus kahe riigi vahel (nii raudtee-, lennu- kui maanteeühendus). Oluline on ka kohaliku elanikkonna nostalgiliselt sõbralik suhtumine Venemaalt pärit suvitajatesse. Kaaludes külalistemaja ehitamist Käsmus, arvestasime ka klientidega Ameerikast (peamiselt Venemaalt pärit emigrantidega) ja SRÜ riikidest.

Teatud hilinemisega, sest vahele tuli 2008. aasta kriis, ostis meie perekonna poolt loodud ettevõte Kasperwyk Invest 2012. aastal Käsmus arenduse eesmärgiga kaks krunti: üks pooleli oleva majaga aadressil Põllu 19 ja teine aadressil Põllu 9, mille detailplaneering näeb ette kahe hoone ehitamist.

Suvel 2013 aadressil Põllu 19 hakkas suvekodu, mis sai nimeks Guesthouse Kimalane (omanike perekonnanime järgi), vastu võtma külalisi Venemaalt.

Nelja mugavustega magamistoaga (üks esimesel korrusel, kolm teisel korrusel), avara ja hubase planeeringuga ning kaminaga elutoaga, ning avara planeeringuga valgusküllase köögiga Kimalase Guesthouse mahutab 8 inimest.

Ettevõte plaanib ehitada lähima paari aasta jooksul kahel krundil neljast külalistemajast koosneva kompleksi, mis mahutaks samaaegselt 25-30 inimest.

Tulge meile külla ning Teil avaneb suurepärane võimalus nautida suurepärast puhkust koos perega või sõpradega meie hubases majakeses, mis asub imelises muinasjutulises Põhja- Eesti nurgakeses.